Novinky

Moderní technologie baterií a nabíjení firmy EnerSys® zvyšují produktivitu skladu společnosti dm-drogerie markt

enersys
Společnost EnerSys® (NYSE:ENS), která má vedoucí světové postavení v oblasti řešení uložené energie pro aplikace spojené s hybnou silou, umožnila společnosti dm-drogerie markt po vybudování zakázkové nabíjecí stanice pro optimalizaci výkonnosti baterií používaných pro její park vysokozdvižných vozíků v jejím centrálním skladu v České republice značně zvýšit produktivitu.

Číst dál...

Firmy používají rizikové jističe. Kvůli hodinové chybě v dodávce energie mohou přijít o stamiliony korun. Řešení hledají v retrofitu

schneider
Až stamilionové finanční ztráty může stát firmy pouhý hodinový výpadek provozu způsobený chybou v dodávce energie. Největší škody hrozí podnikům z petrochemického, automobilového a potravinářského průmyslu. Vedle jiných rizik představuje hrozbu například kolaps rozvaděče nn. „V Česku se v nich totiž běžně používají zastaralé jističe ze šedesátých až osmdesátých let, které se nyní dostávají na hranici životnosti. Kompletní výměna ale není nutná. Trendem poslední doby je modernizace formou retrofitu. Firmy tímto krokem ušetří až 40 % nákladů z původně zamýšlené investice, která se jinak může vyšplhat až na 220 tisíc korun,“ upozorňuje manažer servisního oddělení Schneider Electric Milan Klimenda.

Číst dál...

Češi loni prostonali kvůli pracovním úrazům přes 2,5 milionu dní. Příčiny úrazů se opakují, firmám hrozí vysoké pokuty

ardon
Více než 2,5 milionů dní strávili v loňském roce Češi v pracovní neschopnosti kvůli úrazům v zaměstnání, ukazují statistiky Českého statistického úřadu.  Největší nárůsty úrazovosti postihly činnosti v distribuci energií, hornictví a dobývání surovin, upozorňují odborníci na bezpečnost práce. Mnoho úrazů má navíc stejnou příčinu, která se neustále opakuje, což souvisí s nedostatečným řešením bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Firmám za to hrozí pokuta až 2 miliony korun.

Číst dál...

Reklamní blok

image
Reklama

PC Help
Více informací zdeimage
Reklama

TWI & KATA Conference
Více informací zdeimage
Reklama

26. mezinárodní veletrh elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení.
Více informací zde