„Jako jediná evropská nemocnice jsme zvládli rekonstrukci za plného provozu,“ říká ředitel FN Motol JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA

FN MOTOL
Fakultní nemocnice Motol – největší v Česku, jedna z největších v Evropě a především největší dětská nemocnice na světě. Celkově pojme 2 189 lůžek a má dvě základní části – dětskou a dospělou. Zároveň je výukovou základnou pro studenty 2. lékařské fakulty UK, avšak možností nemocnice využívají studenti všech pražských lékařských fakult. Od roku 2006 procházejí bloky „dětské nemocnice“ rozsáhlou rekonstrukcí, a to za plného provozu. Důvodem je fakt, že existuje mnoho vážných onemocnění včetně těch velmi vzácných, která dokáží léčit právě jen tam. Již 18. rokem šéfuje této unikátní nemocnici JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA, který si v loňském roce „odskočil“ vést ministerstvo zdravotnictví.

Číst dál...

Bioveta, a. s. - Z Hané do celého světa již 100 let

bioveta
Společnost s dnešním názvem Bioveta, a. s., se sídlem v Ivanovicích na Hané vznikla 23. 11. 1918. Letos tedy oslaví krásných 100 let své existence. Bioveta, a.s., se zabývá především výzkumem a vývojem veterinárních biologických a farmaceutických přípravků a jejich následným prodejem na domácích i zahraničních trzích. Ve svém výrobním portfoliu má společnost i několik druhů doplňků stravy pro humánní použití. S Ing. Liborem Bittnerem, CSc., ředitelem společnosti a předsedou představenstva, jsme si v exkluzivním rozhovoru pro Reportáže z průmyslu povídali o rozsáhlých investičních opatřeních, které posouvají společnost mezi špičku v oboru.

Číst dál...

Mölnlycke Health Care otevřelo novou továrnu v Havířově, navýší výrobu o 70 procent

Molnlycke
Nadnárodní společnost Mölnlycke Health Care se sídlem ve Švédsku je producentem výrobků pro ošetřování ran a nejrůznějších operačních setů. V České republice vybudovala společnost kromě závodu v Karviné také novou výrobní halu v Havířově. Produkty z těchto dvou továren putují jak na český, tak na globální trh. Do konce roku 2018 u nás společnost chce zaměstnávat více než 1 000 lidí. Jaké další plány Mölnlycke Health Care má, na to jsme se zeptali generálního ředitele pana Emmanuela Chilauda.

Číst dál...

Teva Czech Industries s.r.o. „Od roku 2008 se v našem opavském závodě proinvestovalo více než 150 milionů dolarů,“ říká generální ředitel Tevy Richard Szrajber

TEVA

Teva Czech Industries s.r.o. (dříve IVAX, Galena) je významným farmaceutickým výrobcem se sídlem v Opavě a více než 135letou historií. Vyrábí finální lékové formy a účinné farmaceutické látky, které splňují nejvyšší uznávané standardy kvality. Na úspěších společnosti a plnění náročných cílů se podílí cca 1 600 zaměstnanců. Společnost je od roku 2006 součástí nadnárodní skupiny Teva, která patří mezi 10 největších farmaceutických firem světa a je nejvýznamnějším světovým výrobcem generických léčiv vůbec. Jak se Tevě aktuálně daří, kam investují a na čem zrovna pracují, jsme se v exkluzivním rozhovoru pro Reportáže z průmyslu zeptali generálního ředitele Richarda Szrajbera.

Reklamní blok

image

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY
Více informací zdeimage

Informační systém pro správu energetickýc komodit.
Více informací zde

image

SETKÁNÍ LÍDRŮ ČESKÉHO PRŮMYSLU A EXPORTU 2018
Více informací zdeimage

17. ročník veletrhu FOR INDUSTRY
Více informací zdeimage

MSV Nitra 2018
Více informací zde