GE Aviation Czech s.r.o. odstartovala let k dalším úspěchům

ge

Společnost GE Aviation, přední světový výrobce proudových, turbovrtulových a turbohřídelových motorů, letos oslaví 10. výročí svého působení v Praze. Během necelého desetiletí se česká pobočka stala elitní součástí skupiny a věnuje se vývoji, testování, výrobě i certifikaci špičkových leteckých motorů. O tom, co se podařilo v loňském roce a co firmu čeká letos, nám v exkluzivním rozhovoru pověděl Milan Šlapák, programový ředitel pro Českou republiku.

Číst dál...

Elektrárna Počerady, a.s., asi pojede i po roce 2024

počeradyElektrárna Počerady se svými pěti bloky po 200MW výkonu a s produkcí pět až sedm miliard kilowatthodin elektřiny za rok patří v ČR k největším. Leží v severozápadní části republiky. Palivem v elektrárně je hnědé energetické uhlí, které se dopravuje po železnici z povrchových dolů Mostecké pánve. Počerady patří mezi nejvyužívanější uhelné elektrárny u nás, a proto ovlivňují významným způsobem naši ekonomiku i životní prostředí. Právě o environmentálních podmínkách provozu elektrárny jsme hovořili s její předsedkyní představenstva Ing. Janou Lavingerovou.

Eissmann Automotive Česká republika s.r.o. mění zaměstnaneckou politiku a chystá se na enormní zakázky

EissmannNovým ředitelem české pobočky firmy Eissmann se loni v červnu stal Ing. František Plachý. Do funkce nastoupil v okamžiku, kdy podnik zaváděl nový výrobní program a odcházela řada kmenových zaměstnanců. Během půl roku se novému řediteli podařilo situaci stabilizovat, v roce 2018 však jeho i ostatní zaměstnance čekají úkoly, které závod připraví na velké zakázky pro rok příští. Více nám prozradil sám ing. Plachý.

Číst dál...

DURA Automotive CZ, k.s. - Robotizace zvyšuje nároky na dovednosti pracovníků

duraBlatenská firma DURA Automotive CZ, k.s., vznikla v roce 1995 pod názvem Schade s.r.o., a to jako dceřiná společnost německého investora Schade Plettenburg. Mateřská společnost se pak v roce 1999 stala součástí koncernu DURA Automotive se sídlem v americkém Michiganu. Ten se zaměřuje na výrobu různých systémů pro automobilový průmysl. V České republice má aktuálně tři závody, a to v Blatné, ve Strakonicích a v Kopřivnici. O výrobě karosářských dílů a technologiích, které společnost využívá, jsme hovořili s Ing. Petrem Novákem, výrobním ředitelem společnosti.

Číst dál...

Reklamní blok

image

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY
Více informací zdeimage

Informační systém pro správu energetickýc komodit.
Více informací zde

image

SETKÁNÍ LÍDRŮ ČESKÉHO PRŮMYSLU A EXPORTU 2018
Více informací zdeimage

17. ročník veletrhu FOR INDUSTRY
Více informací zdeimage

MSV Nitra 2018
Více informací zde