BESTBEST, a.s., je největším výrobcem betonových stavebních prvků v České republice. Zakladatelem, stoprocentním vlastníkem i statutárním ředitelem je Tomáš Březina. Společnost začala psát svou historii již v roce 1990 a v současnosti patří k nejtradičnějším výrobcům ve svém oboru.

Společnost vlastní osm výrobních a prodejních areálů s 24 továrnami v Čechách a na Moravě. Dále tři štěrkopískové lomy, které zajišťují potřebnou materiálovou stabilitu. Důležitou roli hraje export. BEST, a.s., exportuje své výrobky zejména do Německa, Polska, Rakouska a také na Slovensko. Jakých úspěchů společnost za dobu svého působení na trhu dosáhla a jaké novinky a inovace může nabídnout svým zákazníkům?

Výrobkové portfolio společnosti

Výrobní sortiment společnosti BEST, a.s., tvoří rozsáhlé typy dlažeb, palisády a schodiště, opěrné zdi a plotové prvky, zdící systémy a prvky pro podzemní sítě. Pestrá nabídka terasových dlažeb zahrnuje zejména velkoformátové dlažby s vymývaným, reliéfním nebo klasickým povrchem v široké škále barevných provedení. Tento typ lze použít nejen na terasách, ale i na vytvoření plochy na střešních zahradách nebo okolí bazénu. Všechny terasové dlažby navíc splňují normy ČSN EN 206 na mezní skladbu betonu a mají nejvyšší stupeň odolnosti.

Novinkou pro letošní rok je dlažba BEST terasová s tryskaným povrchem. Jedná se o moderní dlažbu pro použití v exteriéru ve čtyřech rozměrech, podle výběru zákazníka. Betonové palisády a schodiště nachází své uplatnění všude, kde je potřeba překonat výškové rozdíly. Novinkou je tzv. BEST – PALISÁDA STONE, která disponuje speciálním štípaným povrchem a širokou škálou barevného provedení. Speciální technika navíc zaručuje odolnost vůči chemickým látkám.

BEST

Robotická výroba šachtových den

Hlavní výrobní program společnosti tvoří výroba kanalizačních šachet. Od roku 2012 navíc jako jediná společnost vytváří základní prvek těchto šachet – tzv. šachtové dno - pomocí unikátní robotické technologie zvané Primuss. Ta je nejen zárukou kvalitních výrobků, ale je navíc absolutně ekologická a bezodpadová. Celý kanalizační program se vyrábí v závodě v Mohelnici a nejžádanější prvky také v závodě Lučice, který leží u Chlumce nad Cidlinou.

Významné stavební realizace

Produkty společnosti nachází své uplatnění v celé řadě realizací staveb v rámci České republiky. Zajímavá je například realizace hotelu Galant v Mikulově v roce 2010 za použití dlažby BEST-KLASIKO a BEST-KARO. O dva roky později pak byl další typ dlažby použit při realizaci stavebních úprav několika stanic pražského metra, Lannovy třídy v Českých Budějovicích a řadě dalších míst.

BEST

Úspěchy a ocenění

V letošním roce společnost BEST, a.s., obhájila vítězství v prestižní soutěži CZECH TOP 100, které se účastní firmy působící v oblasti průmyslu skla, keramiky, porcelánu a stavebních hmot. V loňském roce v rámci projektu „Kvalitní stavební materiály“, jehož cílem je zejména informovat o kvalitních stavebních materiálech investory a stavebníky, byla společnost BEST, a.s., zvolena nejlepší značkou betonových výrobků v České republice. Celý proces hlasování a následné vyhodnocení výsledků obstarala nezávislá výzkumná agentura Nielsen Admosphere.

Zaměřeno na ekologii a charitativní činnost

Společnost BEST, a.s., patří mezi průmyslové podniky a vliv na životní prostředí nebere jako samozřejmost. Proto je jejím cílem případné nežádoucí vlivy co možná nejvíce eliminovat, nebo zcela odstranit. Z tohoto důvodu se společnost jako vůbec jedna z prvních v rámci České republiky začala řídit pravidly světové normy ISO 14001, která se detailním a zároveň přísným způsobem zaměřuje na otázky environmentálního managementu. Současně se společnost začala řídit i normou ISO 50001, jejímž cílem je snižování energetické náročnosti výrobních procesů a dosahování lepší úrovně životního prostředí. Součástí života společnosti je i charitativní činnost. BEST, a.s., si uvědomuje, že pomoci každému není možné, nicméně i pomoc jednotlivcům hraje důležitou roli. Proto svou pozornost zaměřuje pouze na vybrané organizace, kterým poskytuje finanční prostředky.


Připravila Martina Pinkasová

Reklamní blok

image

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY
Více informací zdeimage

Informační systém pro správu energetickýc komodit.
Více informací zde

image

SETKÁNÍ LÍDRŮ ČESKÉHO PRŮMYSLU A EXPORTU 2018
Více informací zdeimage

17. ročník veletrhu FOR INDUSTRY
Více informací zdeimage

MSV Nitra 2018
Více informací zde