Slovenská technická univerzita má v smerovaní jasno – prioritou bude výskum

STUSSlovenská technická univerzita (STU) v Bratislave je dlhodobo domácim lídrom technického univerzitného školstva. Ocenenia však zbiera aj v zahraničí a jej absolventi sú žiadaní hlavne na trhu s informačnými technológiami. I ona však zápasí s problémami ako podfinancované školstvo, demografický pokles, či nedostatočná príprava záujemcov o štúdium. Podľa prorektora STU, docenta Štefana Stanka, však má vedenie univerzity v dlhodobom smerovaní pomerne jasno – stať sa jednou z top výskumných škôl na Slovensku. Slovenská technická univerzita (STU), a najmä dve z jej fakúlt – Fakulta chemickej a potravinárskej technológie a Fakulta elektrotechniky a informatiky, patria podľa rebríčka ARRA (Akademická rankingová a ratingová agentúra) k najlepším vzdelávacím inštitúciám v odbore technika na Slovensku. V rámci Čiech a Slovenska je STU medzi technikami tretia.

Číst dál...

V P-D Refractories CZ a.s. si po dvou rekordních letech vydechli a pouštějí se do dalších úkolů

PDKdyž jsme na jaře letošního roku dělali rozhovor s Ing. Tomášem Kožouškem, předsedou představenstva P-D Refractories CZ a.s., hovořilo se o rekordních zakázkách předchozích dvou let a plánech inovací pro letošní rok. Chtěli jsme proto vědět, jak se jednomu z největších výrobců a dodavatelů žáruvzdorných výrobků daří a jak plány inovací postupují.

Číst dál...

Spolupráce MU a firem jde napříč všemi obory

Masarykova univerzita v Brně

Masarykova univerzita (MU) se sídlem v Brně byla založena v roce 1919 jako druhá česká univerzita. Počtem studentů v akreditovaných studijních programech je druhou největší vysokou školou v České republice. Má devět fakult a provozuje mimo jiné své Mendelovo muzeum, univerzitní kino Scala, univerzitní centrum v Telči a polární stanici na Antarktidě. Masarykova univerzita se dlouhodobě umísťuje v žebříčku nejlepších světových univerzit QS Top Universities. S tiskovou mluvčí MU Terezou Fojtovou jsme hovořili hlavně o spolupráci tohoto akademického pracoviště s podnikatelskou sférou.

Číst dál...

Reklamní blok

image
Reklama

26. mezinárodní veletrh elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení.
Více informací zde

image
Reklama

24. ročník konference s doprovodnou výstavou Dny teplárenství a energetiky.
Více informací zde

image
Reklama

MSV Nitra 2018
Více informací zde

image
Reklama

17. ročník veletrhu FOR INDUSTRY
Více informací zde